Evropská komise vyzývá k přípravě na integraci blockchainu a umělé inteligence

Foto: Unsplash

Decentralizované sítě umělé inteligence, vylepšení inteligentních smluv a vznikající protokoly DeFi jsou podle EUBOF některé z nadcházejících trendů v oblasti blockchainu.


Evropské unii bylo doporučeno, aby se připravila na sbližování technologie blockchain a umělé inteligence. Evropská observatoř a fórum pro blockchain (EUBOF) - iniciativa Evropské komise – monitorovala a analyzovala vývoj blockchainu v Evropě a 24. května zveřejnila závěrečnou zprávu.

Blockchain bude užitečný

Zpráva, jejímž autorem je Generální ředitelství pro komunikační sítě, obsah a technologie, zdůraznila potenciál blockchainu pro integraci s dalšími technologiemi a pro podporu inovací. EUBOF identifikoval silný trend související s probíhající konvergencí blockchainu a umělé inteligence. Citlivé soubory dat AI lze bezpečně ukládat prostřednictvím blockchainu, což může být podle EUBOF užitečné například ve zdravotnictví a finančnictví, kde je bezpečnost dat prvořadá.

EUBOF také došel k závěru, že umělá inteligence může zlepšit funkčnost tzv. chytrých smluv, které lze použít v různých odvětvích. Studie Evropské komise rovněž potvrdila pokračující růst ekosystému decentralizovaných financí (DeFi) a předpokládá spuštění nových protokolů a vznikajících aplikací.

Evropský superpočítač

Souběžně se zprávou od EUBOF oznámila Evropská unie dne 24. května plány na významnou změnu stávajícího nařízení, kterým se řídí společný podnik pro evropský vysoce výkonný počítač (EuroHPC). Toto nařízení, které se zaměřuje na rozvoj a využívání superpočítačů, nyní nově klade důraz na jejich využití pro vývoj pokročilých technologií umělé inteligence. Změny by měly podpořit intenzivnější spolupráci mezi členskými státy a soukromým sektorem a urychlit inovace v oblasti AI. Cílem je zajistit, aby Evropa zůstala konkurenceschopná na globální scéně a mohla plně využít potenciálu superpočítačů nejen v oblasti vědeckého výzkumu, ale i v průmyslových aplikacích a dalších oblastech, kde může umělá inteligence přinést zásadní pokroky.

EuroHPC spravuje devět superpočítačů v Evropě, které byly vyvinuty od počátku této iniciativy. Nové továrny na umělou inteligenci navržené pozměňovacím návrhem budou tuto iniciativu dále rozvíjet. Podle nového nařízení mohou hostitelské subjekty získat od EU až 50 % nákladů na pořízení a provoz superpočítačů AI. Vlastnictví těchto strojů může být na hostitelské subjekty převedeno pět let po testování při přijetí.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.