Jak objevování kybernetických hrozeb chrání vaše digitální aktiva

Foto: Pixabay

V poslední době výrazně vzrostla poptávka po proaktivních službách kybernetické bezpečnosti kvůli vážným bezpečnostním problémům, kterým čelí různé organizace po celém světě. Proto vznikl nový fenomén hledání kybernetických hrozeb.


Jedná se o nepřetržité vyhledávání prováděné napříč různými sítěmi, databázemi a koncovými body za účelem odhalování potenciálních hrozeb nebo rizikových aktivit, které ovlivňují stávající systém. Pouhá identifikace hrozeb by však byla pouze pasivní přístup. Proaktivní vyhledávání hrozeb vyvinulo nové funkce, které pomáhají při včasné detekci potenciálních bezpečnostních problémů. Údaje shromážděné monitorovacími systémy pomáhají těmto „hunterům“ hrozeb kategorizovat druhy hrozeb a předem se na tyto útoky připravit

K čemu všemu tedy slouží činnost vyhledávání hrozeb:

Pomoc při odhalování skrytých hrozeb

Primárním rysem vyhledávání hrozeb je jeho činnost při odhalování skrytých bezpečnostních hrozeb. Hraje také významnou roli při upozorňování na již existující narušitele v systému nebo organizaci. Jednoduše řečeno, hledání hrozeb pomáhá vymýtit existující útoky a potlačit nové.

Urychluje rychlost reakce na hrozby

Po zjištění hrozby nebo malwaru jsou zprávy o vyhledávání hrozeb a kybernetické bezpečnosti o aktivních hrozbách předány odborníkům. Respondent na incidenty tyto útoky neutralizuje dříve, než se prohloubí a nepříznivě ovlivní kompletní data a síť organizace. Čím rychlejší bude odezva, tím lepší bude výsledek.

Motivuje společnost, aby najímala kvalifikované bezpečnostní odborníky

Primárním předpokladem je sestavení efektivního týmu, který to provede. Každý člen tohoto týmu by měl mít jedinečné dovednosti a vlastnosti nad rámec základních IT dovedností. Jednu z ústředních rolí představuje „threat hunter“ - lovec hrozeb. Ten potřebuje odborné znalosti ve forenzních oblastech, bezpečnostní analytice, správu malwaru, inženýrství kybernetické bezpečnosti a další.

Snižuje potenciální rizika

Společnost nebo organizace, která využila vyhledávání kybernetických hrozeb, bude s největší pravděpodobností čelit minimálním škodám na svých datech a sítích. To také zajišťuje snížené riziko pro digitální aktiva.

Hledání kybernetických hrozeb se stalo jedním z nejúčinnějších způsobů, jak zlepšit zabezpečení digitálních aktiv, dat a dalších. Společnosti hledají lepší řešení, jak eliminovat malware a existující hrozby. I když je 100% zaručená detekce hrozeb při vyhledávání hrozeb nemožná, zpravodajství o kybernetických hrozbách se více zaměřuje na své zdroje, aby zlepšilo identifikaci hrozeb a vyvinulo účinné strategie, jak se s nimi vypořádat.

 

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.