Populární Ethereum kryptopeněženka MetaMask se rozšířila do ekosystému Apple spuštěním integrace s platební platformou Apple Pay.
29. března kryptopeněžeka MetaMask oznámila řadu aktualizací své mobilní verzi 4.3.1, z nichž nejvýznamnější byla určitě integrace Apple Pay. Háček je ale v tom, že Apple přímo nepodporuje kryptoplatby prostřednictvím své vlastní platformy, takže to musí být provedeno přes Wyre, který krypto podporuje a integruje se do Apple Pay. Uživatelé si nyní mohou také nakupovat kryptoměny pomocí debetních nebo kreditních karet, čímž odpadá nutnost posílat ETH do aplikace předem, což bylo relativně velké omezení. Uživatelé Apple Pay mohou do své peněženky vložit maximálně 400 $ denně pomocí svých karet Visa nebo Mastercard a Wyre API.
MetaMask také využívá platební platformu Transak, která uživatelům umožňuje nakupovat kryptoměny pomocí jejich kreditních nebo debetních karet. Ti, kteří chtějí používat kteroukoli platební platformu, však musí dokončit proces KYC (know-you-customer).března web CryptoPotato oznámil, že peněženka MetaMask překonala 30 milionů aktivních uživatelů měsíčně, čímž se stala jednou z nejpopulárnějších kryptopeněženek, které jsou dnes k dispozici. 15. března generální ředitel ConsenSys Joseph Lubin oznámil, že MetaMask uvede svůj vlastní token a DAO. O tokenu bylo velmi málo informací, ale dlouhodobí uživatelé MetaMask budou doufat v coin podobný Uniswapu.
Dejte si pozor na aplikace s falešnou peněženkou
Protože je MetaMask jednou z nejlepších peněženek pro obchodování s kryptoměnami, je také cílem pro hackery a podvodníky. Společnost ESET nedávno odhalila propracované schéma distribuce aplikací falešných peněženek na mobilní zařízení Android a Apple. Výzkum uvedl, že schéma probíhá od května 2021 a aplikace falešných peněženek pro MetaMask, Coinbase, Jaxx a Trust Wallet byly šířeny na skupinách sociálních médií na Facebooku za účelem cílení na čínské uživatele. Několik z nich se dokonce dostalo do obchodu Google Play, ale firma je naštěstí v lednu odstranila.