Skupiny hackerů jsou základem kultury kybernetické bezpečnosti. Historicky se jednalo většinou o jednotlivce, nebo malé skupiny, které spolupracovali. V dnešní době jsou však někteří hackeři nebo skupiny přímo sponzorování státem.
Anonymous
Anonymous je určitě nejznámější a nejoblíbenější hackerská skupina. Jedná se o skupinu, která je známá především kybernetickými útoky DDoS. Tyto útoky jsou často vedeny proti politickým osobnostem, zahraničním vládám nebo náboženským skupinám. Anonymous se těší veřejné popularitě hlavně proto, že velmi časti „bojují“ proti velký společnostem u kterých se například dokáže to, že u ní funguje korupce.
Chaos Computer club
Největší evropská hackerská skupina, která prosazuje transparentnost vlády a přístup k počítačům/informacím. CCC však není skupina, která často vedla válku. Naproti tomu se zaměřuje na provádění útoků, které by odhalily bezpečnostní chyby. Věří totiž, že by všichni lidé měli mít svobodný přístup k informacím.
Homebrew Computer Club
Jednalo se o neformální hackerskou skupinu elektronických nadšenců. Tato skupina již neexistuje. Zajímavostí však je, že vznikla v Silicon Valley a zrodila mnoho slavných hackerů a počítačových inženýrů, včetně Steva Wozniaka, spoluzakladatel Applu.
Legion of Doom
The Legion of Doom je hackerská skupina, která drží titul jedné z nejvlivnějších skupin v technologické historii. Legion of Doom totiž svými publikovanými pracemi významně přispěli k světovým hackerskem znalostem. Vytvořili například Hacker Manifesto, krátká esej zdůrazňující etiku a cíle hackerů po celém světě. Tento manifest je základem hackerské kultury.
Lizard Squad
Lizard Squad je hackerská skupina, která tvrdí, že zaútočila na Malaysia Airlines. Také se hlásí k tomu, že schazují stránky Facebooku. Lizard Squad se však primárně zaměřuje na herní servery s DDoS útoky. To zahrnuje servery League of Legends, Destine, Play Station Networks a Xbox Live. Navíc tvrdí, že pomocí DDoS útoku převedli internet v Severní Koreji do režimu offline.