ProtonMail. V poslední době se o tomto emailovém klientu začalo velmi hlasitě mluvit. Uživatelé si totiž čím dál více cení svého soukromí a klasické emaily pro ně již nejsou ideální volbou s ohledem na poskytovanou bezpečnost.
Bezpečnost na internetu. Téma, které se občas objeví v hlavních zprávách hlavně v souvislosti se špatně zvoleným heslem. Bezpečnost na internetu nejsou ale pouze hesla, ale i správná volba emailového klienta. A protože rádi testujeme nové věci, rozhodli jsme se ProtonMail na nějakou dobu vyzkoušet. V tomto článku se proto zaměříme na službu jako takovoul, její bezpečnost a také cenu, abyste věděli, jestli se vyplatí za tuto službu připlatit.
Co je ProtonMail?
V podstatě se dá říct, že se jedná o nejlepší emailový klient z pohledu bezpečnosti pro běžného uživatele. Tento klient totiž využívá tzv. end-to-end šifrovaní. End-to-end šifrování se dá jednoduše vysvětlit tak, že se jedná o proces zabezpečení dat od začátku až do konce. ProtonMail založila v roce 2014 skupina vědců s hlavním cílem zajistit soukromí a ochranu dat svých uživatelů. ProtonMail si získal oblibu mezi uživateli, kteří dbají na ochranu soukromí, díky svému silnému důrazu na bezpečnost a šifrování.
ProtonMail bezpečnost
ProtonMail využívá end-to-end šifrování, což znamená, že zprávy může číst pouze odesílatel a příjemce. Šifrovací klíče jsou generovány lokálně v zařízení uživatele a šifrovaná data zůstávají v bezpečí i v případě, že jsou nějakým způsobem zachycena během přenosu. Díky této vysoké úrovni šifrování je pro hackery a neoprávněné osoby velmi obtížné získat přístup k citlivým informacím. Kromě standardního end-to-end šifrování nabízí ProtonMail další bezpečnostní funkce, jako jsou e-maily chráněné heslem, expirace zpráv nebo dvoufaktorové ověřování. Pokud tedy pracujete s citlivými informacemi, nebo chcete vaše zprávy co nejvíce zabezpečit mohly by se vám tyto funkce hodit.
ProtonMail přihlášení
I když je bezpečnost nejvyšší prioritou, ProtonMail se zaměřuje také na poskytování uživatelsky přívětivého prostředí. Rozhraní je intuitivní a připomíná tradiční e-mailové služby jako například Gmail, takže se noví uživatelé snadno a rychle přizpůsobí. Po přihlášení vám ProtonMail vytvoří emailovou adresu s koncovkou @proton.me a také vám vygeneruje seznam slov, které se dají následní použít pro obnovu emailové schránky. Tato slova tedy dobře uchovejte.
ProtonMail Cena
ProtonMail nabízí tři cenové plány. První je bezplatný a myslím si, že většině uživatelům bude bohatě stačit. S plánem „Proton Free“ si budete muset vystačit s omezeným úložištěm (1 GB), možností importovat pouze jednu emailovou adresu a s limitem 150 mailů denně. Plán „Mail Plus“ stojí při roční platbě 4 eura měsíčně a přidá vám 15 GB úložiště a jednu vlastní emailovou doménu, ale hlavně nabídne neomezené zasílání zpráv. Prémiový plán „Proton Unlimited“ nabízí rozšířené úložiště (500 GB), možnost vytvoření vlastní domény, neomezené zprávy a další možnosti zabezpečení. Cena za tento tarif je při roční platbě 10 euro měsíčně.
Nejlepší emailový klient zdarma
ProtonMail vystupuje jako důvěryhodná a uživatelsky přívětivá šifrovaná e-mailová služba. Díky svým bezpečnostním funkcím, příjemnému uživatelskému rozhraní a důrazu na ochranu soukromí si získal důvěru milionů uživatelů po celém světě. Ať už jste jednotlivec, který hledá osobní zabezpečení e-mailu, nebo firma, která chce chránit citlivá data, ProtonMail je opravdu vynikající volbou. Pokud tedy dbáte na bezpečnost na internetu a nechcete platit drahé předplatné bude pro vás ProtonMail nejlepší emailový klient.
Vyzkoušeli jste již ProtonMail? Nebo využíváte klasické služby? Napište nám do diskuze nebo článek sdílejte na sociálních sítích. Děkujeme!