Švýcarské zákony o bankovním tajemství ochránily Credit Suisse před nutností prozradit, zda se jednalo o bankovní trestnou činnost, což je na hony vzdáleno od transparentnosti, kterou nabízí technologie blockchain.
Uniklá data ukazují, že švýcarská banka Credit Suisse donedávna držela účty v hodnotě více než 100 miliard dolarů pro sankcionované osoby a hlavy států údajně obviněné z praní špinavých peněz. The New York Times 20. února uvedl, že únik dat zahrnoval více než 18 000 bankovních účtů. Data se vrací k až k účtům, které byly otevřené od 40. let 20. století do roku 2010. Mezi držiteli účtů, kteří drží „miliony dolarů v Credit Suisse“, byli například jordánský král Abdullah II a bývalý venezuelský náměstek ministra energetiky Nervis Villalobos. Král Abdullah byl obviněn ze zpronevěry finanční pomoci pro svůj osobní prospěch, zatímco Villalobos se přiznal k praní špinavých peněz v roce 2018. New York Times dále uvedl, že „mezi další držitele účtů patřili synové šéfa pákistánské rozvědky, kteří v 80. letech pomohli přesunout miliardy dolarů ze Spojených států a dalších zemí do Afghánistánu.“
Ačkoli existují zákony, které zakazují švýcarským bankám přijímat vklady od známých zločinců, jejich slavné zákony o bankovním tajemství umožňují se tomu snadno vyhnout. Díky tomu se Švýcarsko stalo lákavým místem pro zločince. Banka popřela jakékoli pochybení.