Brazílie a Indonésie jsou globální lídři v přijímání kryptoměn

Foto: pixabay

Studie provedená kryptoměnovou burzou Gemini zjistila, že přibližně 41 % dotázaných jedinců z Brazílie a Indonésie vlastní digitální aktiva. Spojené státy a Spojené království jsou daleko pozadu s 20 % a 18 %.


Brazílie a Indonésie: globální lídři

Americká společnost Gemini se zeptala téměř 30 000 lidí ve 20 zemích, aby zjistila, jaká část populace „skočila“ do digitálních aktiv. Podle výsledků jsou Brazílie a Indonésie nespornými lídry, protože 41 % dotázaných lidí z těchto zemí přiznalo, že drží bitcoiny nebo altcoiny. Gemini dodává, že země, které v posledních měsících prošly významnou ekonomickou krizí, jsou mnohem více nakloněny nákupu digitálních měn jako zajištění proti inflaci. Tomuto konceptu věří například 64 % dotázaných Indonésanů. Hlavním motivem pro ty, kteří již naskočili do rozjetého vlaku, je dlouhodobý investiční potenciál kryptoměn. Čísla v předních ekonomikách, jako jsou USA a Velká Británie, jsou zcela odlišná. Míra přijetí kryptoměn je 20 % a 18 %. Navíc pouze 16 % amerických respondentů a 15 % evropských respondentů souhlasilo s tím, že digitální aktiva jsou vhodným investičním nástrojem v době prudké inflace.

Jaké je kryptoprostředí v Brazílii a Indonésii?

Zdá se, že největší národ v Jižní Americe má mnohem přátelštější postoj než asijský stát. V listopadu loňského roku navrhl brazilský politik Luizão Goulart návrh zákona, který umožní pracovníkům veřejného a soukromého sektoru pobírat platy v bitcoinech. Začátkem tohoto roku starosta Rio de Janeira – Eduardo Paes – představil svůj záměr alokovat 1 % městské pokladny v BTC. Minulý týden úřady oznámily, že obyvatelé budou moci platit daně v digitálních měnách od roku 2023.

Na opačném rohu je indonéská vláda. Před několika měsíci navrhla National Ulema Council (MUI) zákaz používání kryptoměn s odkazem na právo šaría. Konkrétně organizace prohlásila toto odvětví za „haram“ (zakázané). Proti tomuto sektoru je také nejvyšší indonéský monetární hlídač – Úřad pro finanční služby (OJK). V lednu například zakázal místním firmám používat, nabízet nebo zprostředkovávat kryptoměnové služby.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.