Německý federální úřad kriminální policie, Bundeskriminalamt (BKA), v úterý oznámil oficiální odstranění Hydry, největšího nelegálního webového tržiště na světě.
Podle tiskové zprávy BKA bylo zabaveno 543 bitcoinů v současné době odpovídající přibližně 23 milionům EUR, které byly tomuto tržišti připisovány. Agentura připsala odstavení Hydry rozsáhlé vyšetřovací operaci, kterou od srpna 2021 prováděl úřad pro boj s kyberzločinem (ZIT) ve spolupráci s americkými donucovacími orgány. Hydra, která byla spuštěna v roce 2015, je ruskojazyčné tržiště, které se otevřelo jako konkurent nyní již neexistujícího ruského anonymního tržiště (RAMP), se primárně zaměřuje na prodej nelegálních narkotik. Dále se však zabývala šířením padělaných dokumentů, kradených úvěrů a poskytovala informace o kradených kreditních kartách.
Zpráva z května roku 2021 od zpravodajství Flashpoint mimo jiné uvádí, že kyberzločinci Hydru využívají k nezákonnému prodeji odcizených kreditních karet, SIM karet a padělaných dokumentů a ID, a také k zamlžování vlastních digitálních transakcí prostřednictvím regionálních burz a rozšířené taktiky praní špinavých peněz. Odhaduje se, že roční objemy transakcí společnosti Hydra do konce roku 2020 přesáhly 1,37 miliardy USD, což představuje ohromující nárůst z „pouhých“ 9,40 milionu USD v roce 2016. Na tržišti podle BKA bylo údajně zaregistrováno zhruba 17 milionů zákazníků a více než 19 000 účtů prodejců. Návštěvníky webové stránky tržiště nyní vítá banner o zabavení, který říká: „Platformu a kriminální obsah zabavil Spolkový úřad kriminální policie (BKA) jménem kanceláře generálního prokurátora ve Frankfurtu nad Mohanem v průběhu mezinárodní koordinovaná donucovací operace“.
Zánik Hydry následuje po vlně nedávných akcí donucovacích orgánů proti kriminálním tržištím od začátku roku, včetně UniCC, Canadian HeadQuarters a čtyř ruských obchodů Ferum Shop, Sky-Fraud, Trump's Dumps a UAS, které se specializovaly na prodej odcizených kreditních karet.