Více než 90 % z celkového množství bitcoinů, které kdy bude existovat, již bylo vytěženo, vyplývá to z údajů z Clark Moody Bitcoin Dashboard.
Síť bitcoinu, jediná forma digitální hotovosti, která dokáže vyřešit problém dvojího utrácení správně distribuovaným a důvěryhodným způsobem, prosazuje omezení dodávek ve výši 21 milionů coinů prostřednictvím svého konsensuálního protokolu, který provozují desítky tisíc uzlů po celém světě. Předvídatelná a neměnná měnová politika je jedním ze základních aspektů, díky nimž je bitcoin přitažlivý. Jeho nabídka a měnová politika se nemůže změnit na základě rozhodnutí několika lidí. Nikdo tak nemá sílu nafouknout nabídku bitcoinu nebo ji snížit.
We are still early
Věta „We are still early“ se stala memem a je to s největší pravděpodobností pravda. Jen malá část společnosti rozumí tomu, co je bitcoin a jeho potenciálu. Bitcoin je totiž pro různé lidi nejčastěji něco jiného. Může například fungovat jako uchovatel hodnoty pro někoho žijícího v USA nebo Spojeném království, kde inflace nestoupá, ale stále v průběhu let narušuje kupní sílu. Na druhou stranu pro někoho žijícího v Palestině nebo na Kubě, kde jsou válka a totalita na denním pořádku, může být bitcoin jedinou nadějí na nalezení finanční svobody. Případy použití bitcoinu po celém světě ukazují jeho všestrannost a mnoho způsobů, jak může různým lidem prospět několika způsoby.
Přestože s vydanými bitcoiny lze obchodovat na trhu, většinu z nich drží lidé, kteří nemají v úmyslu je prodat. Meme „HODL“ je v bitcoinové komunitě velmi známy a mnoho z nich se věnuje držení svých BTC až do hyperbitcoinizace – kdy budou moci utrácet místo prodávat, jakmile bitcoin dosáhne plné monetizace a stane se účetní jednotkou. Jakmile si lidé, instituce a vlády začnou uvědomovat, jak je bitcoin vzácný, vznikne zcela nová úroveň FOMO (strach z promeškání). Nabídkový šok se tak může stát nevyhnutelným, protože nabídka není dostatečná k tomu, aby pokryla prudký nárůst poptávky ze strany velkých hráčů, jako jsou hedgeové fondy a centrální banky.