Ten, kdo pije vodu z vodovodu, dá nám jistě za pravdu, že ne vždy je taková voda chutná. Řešením je balená voda, to ale není zrovna nejlevnější alternativa. Vyzkoušeli jsme proto filtrovací konvici a pili vodu jako ze studánky.
V naší pražské kanceláři v centru Prahy nemáme ve vodovodu zrovna tu nejchutnější vodu. Kupovali jsme proto vodu balenou, ale s ohledem na počet lidí v redakci to není zrovna nejlevnější varianta. Tím spíše, když minimálně jednou do měsíce asistentka zapomene vodu objednat. Před pár týdny ale kolega přinesl filtrovací konvici. Prý se mu po Vánocích sešly doma dvě, tak dává jednu „do placu“. Nikdo si od toho nic světoborného nesliboval. O to bylo větší naše překvapení, když jsme konvici vyzkoušeli a vodu ochutnali.
Vybírejte cartridge s magnéziem
Toto není reklamní článek, nebudeme proto psát o jakou značku v tomto konkrétním případu šlo, ani kolik taková konvice stojí. Ostatně všechny budou asi fungovat podobně. Do speciálního pouzdra, které se následně vkládá do konvice, se vkládá filtrovací cartridge. Ta zbaví vodu nepříjemného chlorového zápachu a obsahu těžkých kovů. Navíc zbaví vodu i drobných mechanických nečistot z vodovodního potrubí. Ty sice nejsou ve vodě vidět, ale věřte, že tam být mohou. V našem případě obsahovala cartridge ještě magnézium, které vodu mineralizuje a dodává jí skutečně úžasnou chuť. Všichni v kanceláři jsme se shodli na tom, že lepší vodu jsme snad ještě nepili. Zkušení cestovatelé a turisté dokonce tvrdili, že voda z konvice chutná, jak kdyby byla z lesní studánky.
Filtr vydrží dlouho
Na víku konvice je v našem případě ještě jakýsi digitální indikátor, který by měl ukázat, kdy je potřeba vyměnit filtr. Konvici používáme již skoro měsíc a indikátor stále hlásí, že je filtr v pořádku. Uvidíme tedy po delší době, jak to funguje, ale voda je stále skvělá, takže výměna filtru skutečně bude zapotřebí až po delší době. Neměřili jsme to, ale do konvice se vejde 1,5 litu vody a minimálně 50x jsme ji již naplnili. Životnost filtru tedy bude minimálně 100 litrů vody, ale odhadujeme, že spíše více. Ne zrovna zanedbatelným aspektem takové konvice je také to, že neprodukujete odpad v podobě plastových PET lahví.
Máte vlastní zkušenost s filtrovací konvicí? Napište nám do diskuze