Na sociální síti „X“ (ex. Twitter) se objevily příspěvky, které popisují, jak se zpěvačka Blanarovičová dostala za pomoci Andreje Babiše Izraele. Drtivá většina diskutujících však v diskuzích pod těmito „tweety“ obviňuje Babiše z populismu a PR.
Aktuální situace v Izraeli je velice vážná je přirozenou snahou a zájmem asi všech Čechů, kteří v této zemi pracovně nebo rekreačně pobývali, dostat se ze země co nejrychleji pryč. Všechny významné sociální sítě jsou v poslední době příspěvky na téma „Izrael“ doslova přehlceny. Jednoznačně převládají příspěvky zpravodajského charakteru, nicméně objevují se i příspěvky, jejichž autoři si chtějí na toto téma nahnat nějaké body. Alespoň tak se to jeví velké části diskutujících pod příspěvky na sociální síti „X“ (ex. Twitter), které popisují návrat zpěvačky Blanarovičové z Izraele. Pomoci jí totiž měl údajně Andrej Babiš.
Já nemám snad ani slov… 😃 pic.twitter.com/uBnwT2qj23
— Veronika Vrecionová (@vrecionova) October 14, 2023
Pod příspěvky, které v tomto kontextu hovoří o aktivitě bývalého premiéra Babiše, se objevují diskuze, obviňující bývalého premiéra z populismu a neetického PR. V jednom příspěvku se dokonce objevil názor, že v tomto případě jde o „hyenismus první kategorie“.
Proč mají politici snahu předhánět se na sociálních sítích v tom, kdo pomohl více při zemětřesení, záplavách, krachu banky, cestovní kanceláře, nebo právě při pomoci dostat se z postižených oblastí zpět do vlasti, je jasné. Je potřeba dát svému elektorátu vědět že „my to děláme dobře, ale oni ne. Oni to dělají špatně.“
OK, asi i o tom je současná politika. Vše by ale mělo mít tzv. “štábní kulturu“. Je skutečně nutné „ohřívat si polívčičku“ na něčem tak hrůzném, jako je současná válka na Ukrajině nebo situace v Izraeli? Se vším respektem k jednotlivcům, kteří více či méně pomáhají a pomáhali, v takové situaci není od věci upozadit svoje ego a pomáhat prostě proto, protože to je správné.
Ostatně říká vám něco jméno Nicholas Winton? Až do roku 1988 o jeho aktivitě, která vyústila v roce 1939 v odvoz a tedy jistou záchranu 669 židovských dětí z Československa do Velké Británie, téměř nikdo nevěděl. Udělal to proto, protože to považoval za správné. Nikoliv proto, aby se o něm psalo v novinách…